Case Study

Blue Cloud Solutions

FIRMA

BLUE CLOUD SOLUTIONS

LOKALIZACJA

POŁUDNIOWA AFRYKA

WYZWANIE
  • Sprawne zarządzanie wszystkimi zgłoszeniami od klientów.

  • Rozwiązanie problemu przeoczonych wiadomości i skrócenie czasu
    oczekiwania na odpowiedź.

  • Klasyfikowanie zawiadomień.

ROZWIĄZANIE
  • Wdrożenie systemu Mint Service Desk 
    wpłynęło na poprawę w zakresie obsługi świadczonej klientom.

  • System zapewnił możliwość śledzenia i monitorowania napływających zgłoszeń.

  • Intuicyjne zarządzanie zawiadomieniami pozwoliło na łączenie zgłoszeń podobnych, w celu zapewnienia szybkiej odpowiedzi i rozwiązania problemów.

Mike Walter, dyrektor ds. przedsprzedaży i usług profesjonalnych w Blue Cloud Solutions udzielił nam wywiadu, w którym opowiedział o wdrożeniu w struktury swojej organizacji systemu Mint Service Desk do zarządzania zgłoszeniami i zasobami.

Opowiedz nam więcej o sobie i firmie Blue Cloud Solutions.

Jestem dyrektorem ds. przedsprzedaży i usług profesjonalnych w Blue Cloud Solutions. Nasza firma jest dostawcą hostowanych call center w chmurze. Za pomocą chmury, dostarczamy naszym kontrahentom kontakty, a także zajmujemy się zbieraniem dla nich danych, potrzebnych do obsługi klientów.

Blue Cloud Solutions jako część firmy Puretel, została założona w 2013 roku i początkowo skupiała się na zapewnianiu łączności oraz usług VOIP dla małych i średnich przedsiębiorstw. Dzięki ponad 26-letniemu doświadczeniu w środowiskach Enterprise Voice, naszą misją od pierwszego dnia było dostarczanie naszym klientom niezawodnego, elastycznego i opłacalnego rozwiązania. Firma została przekształcona dzięki dodatkowym usługom i partnerom, którzy zostali zaangażowani, aby poszerzyć naszą ofertę. Naszym celem jest zapewnienie niedrogiego i niezawodnego rozwiązania komunikacyjnego dla wszystkich naszych klientów.

Z jakimi wyzwaniami z obszaru IT musiałeś się zmierzyć przed wdrożeniem Mint Service Desk?

Największym wyzwaniem dla naszej firmy było sprawne zarządzanie wszystkimi zgłoszeniami od naszych klientów. Czasami zdarzało się, że dostawaliśmy tak dużą ilość zgłoszeń oraz wiadomości email, że nie mogliśmy powrócić do naszych klientów z szybką odpowiedzią, gdyż nie mieliśmy możliwości zautomatyzowanego zarządzania nimi. Dlatego też potrzebowałem rozwiązania, które pozwoliłyby na sprawne śledzenie i monitorowanie zgłoszeń do nas napływających.

W jaki sposób wdrożenie Mint Service Desk pomogło Twojej firmie i które funkcjonalności są dla Was przydatne?

Wdrożenie systemu Mint Service Desk do Blue Cloud Solutions, z pewnością pomogło nam w poprawie zakresu obsługi, którą świadczymy naszym klientom. Dodatkowym plusem jest także możliwość logowania się do systemu przez naszych kontrahentów, którzy mogą śledzić postępy naszej pracy, a także posiadają dostęp do całej konwersacji w ramach konkretnego zgłoszenia. Automatyczna identyfikacja zasobów IT w organizacji oraz natychmiastowy dostęp do pełnych, dokładnych i aktualnych danych w dowolnym momencie jest wielką zaletą.

Co więcej, intuicyjne zarządzanie zgłoszeniami pozwala nam łatwo łączyć podobne zgłoszenia, aby zapewnić szybszą odpowiedź i rozwiązanie problemów. Moi klienci zdecydowanie widzą dużą pozytywną zmianę, ponieważ otrzymuję od nich bardzo dobre opinie.

Jak oceniasz współpracę z naszym zespołem odpowiedzialnym za Mint Service Desk?

Współpraca z Waszą firmą jest fantastyczna. Gdy tylko napotkałem jakikolwiek trudności, dostawałem szybką odpowiedź z rozwiązaniem. Na początku wystąpił u nas problem z zainstalowaniem systemu. Nie rozumiałem dokładnie jak mam to zrobić, jednak osoby odpowiedzialne za wsparcie we wdrażaniu Mint Service Desk poradziły sobie z tą sytuacją w bardzo szybkim tempie, co było naprawdę godne podziwu.

Jakie są według Ciebie zalety naszego systemu?

Szczerze mówiąc, zapoznałem się z wieloma innymi rozwiązaniami tego typu i nie znalazłem żadnego, które odpowiadałoby mi w takim stopniu, jak Mint Service Desk. Poszukiwałem systemu, w którym klienci mogliby sami się zalogować, aby śledzić i zarządzać swoimi zgłoszeniami i to właśnie zapewnił mi Mint Service Desk.  

Ponadto, system ten ma wiele funkcji, które odpowiadają mojej firmie w 100%. Jestem przekonany, że wdrożenie Mint Service Desk przyczyniło się do znacznej poprawy świadczenia usług dla moich klientów.

Jakimi trzema określeniami opisałbyś Mint Service Desk?

Elastyczny, łatwy w użyciu i zautomatyzowany.

Czy poleciłbyś system Mint Service Desk innym klientom?

Zdecydowanie poleciłbym Mint Service Desk innym firmom, które poszukują zautomatyzowanego i elastycznego systemu do zarządzania zgłoszeniami. Moje doświadczenia z tym oprogramowaniem są bardzo pozytywne!

Dołącz do grona Naszych klientów

Zapytaj o ofertę